Hakkımızda

OfficePAN, tasarlama eylemini algıların ve mantığın etkin olduğu bir akıl yürütme süreci olarak görür. Tasarım ve üretim süreci; birbiri içine geçen, melezleşen bir olgunlaşma halidir. Tasarımı “üslup” üzerinden değil, “süreç” üzerinden tarifler. Bu bağlamda mimarın sorumluluğu yalnız bugüne değil, aynı zamanda geleceğedir. OfficePAN için tasarımın gerçekleşmesinde en önemli etkenlerden biri, tasarımcının hayal gücü ile teknik ve teknolojik imkânların bir arada kullanılmasıdır. Tasarım sürecinin bir süreklilik ve ilişkiler ağını ifade ettiği günümüz mimarlık ortamında, disiplinler arası çalışma duyarlılığıyla tasarımlarını şekillendirir.

Eğer mimarlık dijital araçlarla şekillenecekse, bu araçları kullanarak mimarlığın gidebileceği sınırları gösteren genç kuşak, günümüz mimarlığının önder figürü olacaktır.

Ekip

Kurucu Mimar

Cihan Sevindik

1986 yılında İstanbul‘ da doğdu. 2004 yılında Gebze Anadolu Lisesi’ ni bitirdi. 2010 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ nde lisans eğitimini tamamladı. Katıldığı birçok ulusal ve uluslararası mimari proje yarışmasında çeşitli ödüller aldı. 2012 yılından beri çalışmalarına kurucusu olduğu OfficePAN bünyesinde devam etmektedir. 2013 yılından beri farklı üniversitelerin mimarlık bölümlerinde stüdyo yürütücülüğü ve jürilik yapmaktadır.